Evarado paid $1.12 for a dozen eggs at his local grocery store. determine the cost of 3 eggs

its a question on my 7th grade math homework, that im having a little bit of trouble on. this stuff is dealing with proportionals. Im going to school here in Fayettville, North Carolina and my school, Douglas Byrd Middle School, and we are learning proportionals in my math class.
Kendrick_Lamar
Asked Nov 07, 2013

TIP: If it's not your answer to this question, please click "Leave a Comment" button under the question to communicate with the question owner.

Categories