Re makes pillows for her class.She bought 2 1/2 of fabric.Her total is $15.What is the cost per yd?

What was the cost per yard?
Meiscool
Asked Aug 30, 2012
If she bought 2 1/2 yards the cost per yard is 15 / 2.5. If she bought 2 1/2 bolts or 2 1/2 truckloads the cost per yard would be much less. :-)
Rob
Answered Aug 30, 2012

TIP: If it's not your answer to this question, please click "Leave a Comment" button under the question to communicate with the question owner.

Categories